Eric Sigfrid Persson

(Sverige, 1906-1992)
Eric Sigfrid Persson
(Sverige, 1906-1992)

ERIC SIGFRID PERSSON, skrivbordsstol.

Aluminiumstomme. Stoppad rygg och sits klädd i brunt konstläder. På snurrbar fot med jakarandamönstrad folie. Sitthöjd c:a 47 cm.

Slitage. Dynorna med smärre repor och torksprickor.

Klubbat pris
725
64
67
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
8 aug 2019 21:54
725 SEK
8 aug 2019 21:54
675 SEK
8 aug 2019 9:36
650 SEK
8 aug 2019 9:36
600 SEK
7 aug 2019 20:30
500 SEK
7 aug 2019 19:33
450 SEK
5 aug 2019 23:43
400 SEK
5 aug 2019 23:43
400 SEK
2 aug 2019 20:40
350 SEK
1 aug 2019 19:15
300 SEK