Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)

JOSEF FRANK, sidobord, modell 974 "Tebordet", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft.

Mahogny, rundade hörn med sarg, svarvade kopplade ben, längd 86, bredd 66, höjd 54 cm

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Nagg. Märken.

Formgivare

Klubbat pris
7 300
644
672
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
16 jul 2019 15:46
7 300 SEK
16 jul 2019 15:44
7 100 SEK
16 jul 2019 15:44
7 000 SEK
16 jul 2019 15:29
6 800 SEK
16 jul 2019 15:26
6 600 SEK
16 jul 2019 15:26
6 500 SEK
14 jul 2019 19:52
6 400 SEK
10 jul 2019 9:28
4 200 SEK
10 jul 2019 0:55
4 000 SEK
9 jul 2019 22:13
3 000 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13