SKÅP, tidigt 1800-tal.

SKÅP, tidigt 1800-tal.

Tvådelat skåp samt på lösa kulfötter med stomme av ek, inläggningar samt beslag av mässing. Överdelen med två dörrar samt bakomliggande hyllor. Underdelen med sex lådor. Bredd 140, djup 60, höjd 222 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat, stommen med kompletteringar samt senare fötter och beslag. Ställvis med smärre skador och slitage, torrsprickor och repor.

Utropspris
2 500 SEK