Arne Jones E1299

Hertha Bengtson

(Sverige, 1917-1993)
Hertha Bengtson
(Sverige, 1917-1993)

HERTHA BENGTSON, golvvas, stengods, Rörstrand, Sverige, signerad HB, 1900-talets mitt.

Chamotterat och delvis glaserat i beige och gröna nyanser. Höjd 38 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Klubbat pris
2 400
228
261
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
10
4 aug 2019 19:22
2 400 SEK
9
4 aug 2019 19:22
2 200 SEK
10
4 aug 2019 19:21
2 000 SEK
9
4 aug 2019 19:20
1 900 SEK
8
3 aug 2019 22:28
1 800 SEK
31 jul 2019 14:47
1 700 SEK
31 jul 2019 11:46
1 600 SEK
28 jul 2019 23:33
1 200 SEK
28 jul 2019 17:30
1 000 SEK
28 jul 2019 15:20
650 SEK
28 jul 2019 9:05
600 SEK
28 jul 2019 0:18
550 SEK
27 jul 2019 19:29
300 SEK

Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57