Folke Arström

(Sverige, 1907-1997)
Folke Arström
(Sverige, 1907-1997)

FOLKE ARSTRÖM, cocktailglas, 6 st, samt bricka, nysilver, 1930/40-tal.

Konande på konande skaft av bakelit. Rund fot. Höjd på glas 9 cm. Bricka, handtag av bakelit. Längd 44 cm

Slitage.

Klubbat pris
2 201
209
239
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
8 aug 2019 21:01
2 201 SEK
7 aug 2019 6:05
2 001 SEK
7 aug 2019 6:05
2 000 SEK
6 aug 2019 8:29
1 800 SEK
4 aug 2019 16:59
1 500 SEK
1 aug 2019 20:07
1 000 SEK