Madeleine Pyk – en samling F769

STOLAR, ett par, England, 1800-talets början.

Mahogny, genombruten rygg. Skuren dekor av fleuroner och kannelyr. Fast stoppad sits. Sitthöjd ca 47 cm.

Renoverade och kompletterade. Slitage. En stol med lagat ben. Senare sadelgjord och sits.

Klubbat pris
450
43
49
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
20 aug 2019 13:57
450 SEK
20 aug 2019 13:57
400 SEK
20 aug 2019 13:57
350 SEK
18 aug 2019 21:56
300 SEK
Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57