ASK med LOCK, lergods, Song/Yuandynastin (960-1368).

Glaserad, med relief motiv av växter. Diameter 6,5 cm.

Slitage, glasyrnagg,

Klubbat pris
1 500
131
137
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
9 aug 2019 22:39
1 500 SEK
8 aug 2019 10:03
700 SEK
7 aug 2019 22:02
600 SEK
7 aug 2019 18:51
500 SEK
7 aug 2019 18:46
300 SEK