1171018
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018)
Ulrica hydman vallien, vas och skål kosta boda, signerade

ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas och skål Kosta Boda, signerade.

Målad dekor av ormar. Signerade. Vasens höjd 16 cm. Skålens diameter 26 cm, höjd 12 cm.

Minimalt slitage.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Slutpris
1 100
103
115
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
19 aug 16:53
1 100 SEK
18 aug 22:17
1 000 SEK
18 aug 21:51
900 SEK
18 aug 21:45
850 SEK
18 aug 20:47
800 SEK