Frank Lloyd Wright

(USA, 1867-1959)
Frank Lloyd Wright
(USA, 1867-1959)

FRANK LLOYD WRIGHT, karmstol, modellnr 606 "Barrel Chair", Cassina 1986.

Stomme av körsbär, välvd rygg med spjälor, lös stoppad sits klädd med skinn, märkt samt numrerad 31848, sitthöjd ca 44 cm, totalhöjd 81 cm.

Smärre slitage och fläckar i träet.

Klubbat pris
16 200
1 537
1 759
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (36 bud)
10
15 aug 2019 21:24
16 200 SEK
15 aug 2019 21:23
15 700 SEK
10
15 aug 2019 21:23
15 400 SEK
15 aug 2019 21:23
14 300 SEK
10
15 aug 2019 21:23
13 800 SEK
15 aug 2019 21:22
13 200 SEK
9
15 aug 2019 21:22
12 700 SEK
15 aug 2019 21:21
12 200 SEK
9
15 aug 2019 21:21
11 700 SEK
15 aug 2019 21:20
11 200 SEK
9
15 aug 2019 21:20
10 700 SEK
15 aug 2019 17:30
10 200 SEK
14 aug 2019 21:31
10 200 SEK
14 aug 2019 21:30
9 400 SEK
14 aug 2019 21:30
9 200 SEK
14 aug 2019 21:30
8 400 SEK
14 aug 2019 21:30
8 200 SEK
14 aug 2019 21:29
7 200 SEK
14 aug 2019 21:29
7 000 SEK
14 aug 2019 7:11
6 600 SEK
8
12 aug 2019 20:29
6 400 SEK
11 aug 2019 19:42
6 200 SEK
11 aug 2019 19:41
6 000 SEK
11 aug 2019 19:41
6 000 SEK
11 aug 2019 19:39
5 200 SEK
11 aug 2019 19:39
5 000 SEK
11 aug 2019 19:38
4 400 SEK
11 aug 2019 19:38
4 200 SEK
11 aug 2019 19:36
3 600 SEK
11 aug 2019 19:36
3 400 SEK
9 aug 2019 16:55
3 200 SEK
9 aug 2019 13:17
3 000 SEK
9 aug 2019 8:09
2 000 SEK
8 aug 2019 19:38
1 000 SEK
8 aug 2019 16:06
550 SEK
8 aug 2019 13:36
500 SEK