Ilmari Tapiovaara

(Finland, 1914-1999)
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)

ILMARI TAPIOVAARA, stolar, 6 st "Fanett", Edsbyverken.

Märkta. Bok, sitsar fanerade med teak. Sitthöjd 43, totalt 82 cm.

Märken. Repor.

Formgivare

Klubbat pris
2 200
209
239
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
28 aug 2019 20:20
2 200 SEK
24 aug 2019 10:56
2 000 SEK
24 aug 2019 7:49
1 000 SEK
23 aug 2019 19:43
550 SEK
23 aug 2019 12:50
500 SEK
22 aug 2019 23:00
300 SEK

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02