Madeleine Pyk – en samling F769

BORDSLAMPOR, ett par, stengods, Michael Andersen & Son, Danmark, 1960-tal.

Bordslampor av stengods med blå glasyr. Numrerad 6096-2. Total höjd 53 cm.

Ej funktionstestad. Helhetsintrycket är gott. Smärre märken.

Klubbat pris
3 400
323
369
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
29 aug 2019 6:22
3 400 SEK
29 aug 2019 6:22
3 200 SEK
29 aug 2019 6:22
3 200 SEK
25 aug 2019 22:34
1 800 SEK
22 aug 2019 19:27
1 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14