TAKLAMPA, art déco, troligen Ystad Metall

Metallstomme med skiva av råglas. Mittstam med reliefdekor av mans- och kvinnofigurer. Fem ljuspunkter. Diameter 47 cm och höjd 80 cm.

Råglasskiva och metall runt ljuspunkterna senare. Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
232
2 640
246
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (6 bud)
13 okt 2019 15:48
232 EUR
13 okt 2019 15:46
212 EUR
13 okt 2019 15:46
200 EUR
13 okt 2019 15:32
190 EUR
4 okt 2019 22:33
180 EUR
4 okt 2019 18:33
40 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

229. Axel Einar Hjorth, stolar, fyra stycken, ”Lovö”, Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
105 000 SEK