Arne Jones E1299

SPEGEL, art déco, troligen Taidetakomo Hakkarainen, 1930-tal.

Spegelglaset flankeras med spiraldekor, kröndekor i form av pojke ridande på en delfin. Bredd 41,5 cm, höjd 62 cm.

Slitage. Anlupet glas.

Klubbat pris
430
4 532
492
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (10 bud)
13 okt 2019 16:10
430 EUR
13 okt 2019 16:08
410 EUR
13 okt 2019 16:08
400 EUR
13 okt 2019 16:06
380 EUR
13 okt 2019 16:06
360 EUR
13 okt 2019 12:15
120 EUR
12 okt 2019 19:14
110 EUR
10 okt 2019 20:32
100 EUR
9 okt 2019 19:09
35 EUR
7 okt 2019 10:13
30 EUR