Werner West

(Finland, 1890-1959)
Werner West
(Finland, 1890-1959)

WERNER WEST, kontorsstol, Wilhelm Schaumann Ab, Finland 1930-tal.

Formpressad björkplywood och björk. Roterande centralfot. Justerbar höjd, gungmekanism. Bredd 59 cm. sitthöjd 50 cm. Total höjd 84 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Senare bemålning.

Klubbat pris
110
1 262
115
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (7 bud)
13 okt 2019 16:31
110 EUR
13 okt 2019 16:30
100 EUR
13 okt 2019 16:30
100 EUR
13 okt 2019 15:09
95 EUR
12 okt 2019 18:32
90 EUR
5 okt 2019 22:42
85 EUR
4 okt 2019 21:57
80 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977