Erik Bryggman

(Finland, 1891-1955)
Erik Bryggman
(Finland, 1891-1955)

ERIK BRYGGMAN, stol, trä, 1920-tal.

Bemålat trä. Bredd 42 cm, sitthöjd 43 cm, totalhöjd 74 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning.

Proveniens

För Hospits Betel, Universitetsgatan i Åbo 1926-1929.

250
2 635
286
Utropspris
400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
11 okt 2019 6:39
250 EUR
11 okt 2019 6:39
200 EUR
11 okt 2019 6:38
180 EUR
11 okt 2019 6:38
150 EUR
9 okt 2019 22:18
85 EUR
6 okt 2019 9:40
80 EUR