BROCH, 14K vitguld i Art deco, 1939 Finland, med en briljantslipad diamant och två rosenstenar samt svart onyx

Längd 4,8 cm. Diameter på den briljantslipade diamanten ca 2,5 mm. Vikt 3,6 g.

En svart onyx med nagg. Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
190
2 153
198
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (6 bud)
13 okt 2019 16:26
190 EUR
9 okt 2019 9:38
180 EUR
7 okt 2019 10:02
150 EUR
6 okt 2019 19:14
120 EUR
6 okt 2019 3:41
100 EUR
5 okt 2019 22:06
50 EUR
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09