Firma Svenskt Tenn

(Sverige, Grundat 1924)
Firma Svenskt Tenn
(Sverige, Grundat 1924)

FIRMA SVENSKT TENN, SKÅL MED HÄNKLAR, tenn, Sverige 1920-tal.

Gravering i skålen med mytologiskt motiv. Stämplad och graverad i botten.
Diameter 30 cm, höjd 14,5 cm.

Fläckar. Åldersrelaterat slitage.

Formgivare

Klubbat pris
95
1 076
99
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (15 bud)
13 okt 2019 16:00
95 EUR
13 okt 2019 15:57
90 EUR
13 okt 2019 15:57
90 EUR
13 okt 2019 15:56
85 EUR
13 okt 2019 15:56
80 EUR
13 okt 2019 15:56
75 EUR
13 okt 2019 15:56
70 EUR
12 okt 2019 21:01
65 EUR
10 okt 2019 19:37
60 EUR
10 okt 2019 19:37
60 EUR
10 okt 2019 19:37
55 EUR
10 okt 2019 19:37
50 EUR
6 okt 2019 20:12
40 EUR
6 okt 2019 20:12
35 EUR
6 okt 2019 11:06
30 EUR