AFTONVÄSKOR, 2 stycken, silver och SPEGEL, silver, 1920-1940.

Väskorna av ringbrynjetyp. Med uddad nedre kant: höjd 18 cm, bredd 16 cm. Stämpel Diana.
Den andra väskan: bredd 22 cm, höjd 14 cm.
Spegel med gravyrdekor, Suomen Kultasepät Oy, Helsingfors, 1943. Diameter 7 cm.

Enstaka delar saknas. Smärre repor. Smärre åldersrelaterat slitage. Den ena väskan med gravering.

Klubbat pris
221
2 329
253
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (16 bud)
13 okt 2019 16:23
221 EUR
13 okt 2019 16:23
201 EUR
11 okt 2019 13:20
190 EUR
11 okt 2019 13:20
180 EUR
10 okt 2019 22:11
160 EUR
10 okt 2019 22:11
150 EUR
10 okt 2019 0:31
112 EUR
7 okt 2019 17:37
102 EUR
7 okt 2019 17:37
100 EUR
7 okt 2019 17:37
97 EUR
7 okt 2019 17:37
92 EUR
7 okt 2019 17:36
87 EUR
7 okt 2019 17:36
82 EUR
7 okt 2019 17:36
76 EUR
7 okt 2019 17:36
71 EUR
4 okt 2019 23:00
50 EUR