Heini Riitahuhta

(Finland, Född 1975)
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, skulptur, porslin, "Stash", signerad Heini Riitahuhta.

Blommotiv på ljus fond. Diameter 36 cm. Höjd 12 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Klubbat pris
340
3 584
389
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (9 bud)
30 jun 2019 19:16
340 EUR
30 jun 2019 19:15
320 EUR
30 jun 2019 19:15
320 EUR
30 jun 2019 18:44
300 EUR
30 jun 2019 17:34
260 EUR
30 jun 2019 16:09
240 EUR
30 jun 2019 15:14
220 EUR
28 jun 2019 21:29
120 EUR
23 jun 2019 22:54
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977