1163033
Heini Riitahuhta
(Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, fat, porslin, "Cowberry", signerad Heini Riitahuhta 2004.

Lingonkvistar på ljus fond. Diameter 51 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
500
5 251
563
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (3 bud)
30 jun 19:22
500 EUR
30 jun 19:22
450 EUR
30 jun 19:20
360 EUR