Heini Riitahuhta

(Finland, Född 1975)
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, ask, porslin, "Bird box", signerad Heini Riitahuhta.

Höjd 31 cm. Diameter 16 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Heini Riitahuhta x Kristiina Uusitalo, 24.11-10.1.2018 Nordic Art Gallery, Antibes, France

Jasmin Anoschkin ja Heini Riitahuhta Porignal-gallery part of Pori Artmuseum 21.7-8.8.2017

Klubbat pris
240
2 705
250
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (9 bud)
30 jun 2019 19:07
240 EUR
30 jun 2019 18:24
220 EUR
30 jun 2019 17:51
200 EUR
30 jun 2019 17:40
140 EUR
29 jun 2019 20:51
130 EUR
24 jun 2019 10:00
110 EUR
23 jun 2019 8:20
100 EUR
22 jun 2019 20:22
65 EUR
20 jun 2019 17:17
60 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977