1163047
Heini Riitahuhta
(Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, miniatyrskulptur, "Chair", porslin, signerad Heini Riitahuhta.

Koboltblå dekoration. Höjd 12 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
110
1 155
124
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (7 bud)
30 jun 19:16
110 EUR
30 jun 19:16
105 EUR
30 jun 19:15
100 EUR
30 jun 19:15
95 EUR
30 jun 18:51
90 EUR