Heini Riitahuhta

(Finland, Född 1975)
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, skulptur/serveringsfat, "Mushroom", porslin signerad Heini Riitahuhta.

Polykrom dekoration. Höjd 11 cm. Diameter 27 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Solo Show tour: B-Gallery Beams & Case Gallery Tokyo and pop-up at Toyama, Kakawa and Mie, Japan/Case Inc. 2010

Klubbat pris
810
9 177
845
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (31 bud)
30 jun 2019 18:49
810 EUR
30 jun 2019 18:47
790 EUR
30 jun 2019 18:46
770 EUR
30 jun 2019 18:44
750 EUR
30 jun 2019 18:44
750 EUR
30 jun 2019 18:41
730 EUR
30 jun 2019 18:41
710 EUR
30 jun 2019 18:40
690 EUR
30 jun 2019 18:38
670 EUR
30 jun 2019 18:38
660 EUR
30 jun 2019 18:37
650 EUR
30 jun 2019 18:37
630 EUR
30 jun 2019 18:37
610 EUR
30 jun 2019 18:35
590 EUR
30 jun 2019 18:34
570 EUR
30 jun 2019 18:32
550 EUR
30 jun 2019 18:31
530 EUR
30 jun 2019 18:28
510 EUR
30 jun 2019 18:28
500 EUR
30 jun 2019 18:28
490 EUR
30 jun 2019 18:28
470 EUR
30 jun 2019 18:27
450 EUR
30 jun 2019 18:27
430 EUR
30 jun 2019 18:26
410 EUR
30 jun 2019 18:26
390 EUR
30 jun 2019 18:14
370 EUR
30 jun 2019 18:14
350 EUR
30 jun 2019 18:14
340 EUR
28 jun 2019 19:02
320 EUR
20 jun 2019 15:54
300 EUR
20 jun 2019 14:09
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977