Heini Riitahuhta

(Finland, Född 1975)
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, skulptur/serveringsfat, "Mushroom", porslin signerad Heini Riitahuhta.

Polykrom dekoration. Höjd

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Klubbat pris
370
4 170
386
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (12 bud)
30 jun 2019 16:31
370 EUR
30 jun 2019 16:29
350 EUR
30 jun 2019 16:29
330 EUR
30 jun 2019 16:28
310 EUR
30 jun 2019 14:20
290 EUR
29 jun 2019 22:50
270 EUR
28 jun 2019 19:01
250 EUR
28 jun 2019 19:01
250 EUR
25 jun 2019 20:48
200 EUR
23 jun 2019 21:48
110 EUR
22 jun 2019 9:31
100 EUR
21 jun 2019 10:36
50 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977