Heini Riitahuhta

(Finland, Född 1975)
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, hexagonrelief, porslin, signerad Heini Riitahuhta, 2012.

Polykrom dekor. Längd 87 cm. Bredd 53 cm.

Helhetsintrycket är gott. Två löstagbara kakel för att göra väggupphängning möjlig.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Klubbat pris
1 450
16 429
1 513
Utropspris
2 500 EUR
Budhistorik (42 bud)
30 jun 2019 18:28
1 450 EUR
30 jun 2019 18:28
1 411 EUR
30 jun 2019 18:28
1 300 EUR
30 jun 2019 18:27
1 250 EUR
30 jun 2019 18:27
1 200 EUR
30 jun 2019 18:26
1 161 EUR
30 jun 2019 18:25
1 111 EUR
30 jun 2019 18:25
1 100 EUR
30 jun 2019 18:25
1 055 EUR
9
30 jun 2019 18:25
1 005 EUR
9
30 jun 2019 18:24
960 EUR
10
30 jun 2019 18:24
940 EUR
30 jun 2019 18:24
930 EUR
30 jun 2019 18:24
920 EUR
30 jun 2019 18:24
900 EUR
30 jun 2019 18:24
890 EUR
30 jun 2019 18:23
870 EUR
9
30 jun 2019 18:23
864 EUR
9
30 jun 2019 18:23
843 EUR
8
30 jun 2019 18:23
843 EUR
9
30 jun 2019 18:23
822 EUR
8
30 jun 2019 18:22
820 EUR
8
30 jun 2019 18:22
740 EUR
30 jun 2019 18:22
720 EUR
30 jun 2019 18:22
700 EUR
30 jun 2019 18:22
690 EUR
30 jun 2019 18:21
670 EUR
30 jun 2019 18:21
650 EUR
30 jun 2019 18:07
640 EUR
30 jun 2019 18:00
620 EUR
30 jun 2019 17:55
600 EUR
30 jun 2019 17:55
600 EUR
30 jun 2019 17:33
580 EUR
29 jun 2019 17:37
560 EUR
29 jun 2019 7:22
540 EUR
24 jun 2019 17:34
520 EUR
24 jun 2019 17:34
500 EUR
23 jun 2019 18:35
480 EUR
23 jun 2019 18:35
460 EUR
21 jun 2019 13:17
440 EUR
21 jun 2019 13:17
420 EUR
20 jun 2019 14:07
400 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977