Heini Riitahuhta

(Finland, Född 1975)
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, vas, porslin, signerad Heini Riitahuhta 2005.

Olika färger i glasyren. Höjd 33 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Klubbat pris
320
3 373
366
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (2 bud)
30 jun 2019 18:07
320 EUR
20 jun 2019 14:03
300 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977