Heini Riitahuhta

(Finland, Född 1975)
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, skål, porslin, "Suomi kukka", signerad Heini Riitahuhta 2007, Suomi.

Blommotiv mot grön fond. Höjd 10 cm. Diameter 31 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Klubbat pris
160
1 803
169
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (8 bud)
26 jun 2019 22:09
160 EUR
25 jun 2019 21:45
150 EUR
25 jun 2019 21:45
150 EUR
24 jun 2019 22:49
140 EUR
24 jun 2019 22:49
130 EUR
24 jun 2019 22:48
120 EUR
24 jun 2019 22:48
110 EUR
20 jun 2019 14:04
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977