Heini Riitahuhta

(Finland, Född 1975)
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, vas, porslin, signerad Heini Riitahuhta 2004 Arabia.

Rosa och brun glasyr. Höjd 37 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Klubbat pris
346
3 647
396
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (20 bud)
30 jun 2019 18:16
346 EUR
30 jun 2019 18:15
326 EUR
30 jun 2019 18:15
320 EUR
30 jun 2019 18:13
280 EUR
30 jun 2019 18:11
260 EUR
30 jun 2019 18:11
243 EUR
30 jun 2019 18:10
240 EUR
30 jun 2019 18:10
220 EUR
30 jun 2019 18:09
200 EUR
30 jun 2019 18:06
190 EUR
30 jun 2019 18:06
180 EUR
26 jun 2019 19:38
170 EUR
24 jun 2019 9:53
160 EUR
24 jun 2019 9:52
150 EUR
24 jun 2019 9:52
150 EUR
24 jun 2019 9:52
140 EUR
24 jun 2019 9:52
130 EUR
24 jun 2019 9:52
120 EUR
24 jun 2019 9:52
110 EUR
20 jun 2019 14:05
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977