Heini Riitahuhta

(Finland, Född 1975)
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, fat, porslin, "Tree of Life", signerad Heini Riitahuhta 2010.

Polykrom dekor. Längd 42 cm. Bredd 37 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Klubbat pris
621
6 999
648
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (18 bud)
30 jun 2019 18:18
621 EUR
30 jun 2019 18:18
601 EUR
30 jun 2019 18:18
600 EUR
30 jun 2019 18:16
581 EUR
30 jun 2019 18:15
561 EUR
30 jun 2019 18:15
545 EUR
30 jun 2019 18:09
541 EUR
30 jun 2019 18:05
521 EUR
30 jun 2019 17:56
501 EUR
30 jun 2019 17:56
500 EUR
30 jun 2019 17:33
410 EUR
30 jun 2019 17:33
390 EUR
29 jun 2019 9:10
370 EUR
28 jun 2019 21:48
350 EUR
28 jun 2019 21:25
260 EUR
28 jun 2019 21:25
240 EUR
21 jun 2019 8:34
220 EUR
20 jun 2019 14:05
200 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977