Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, skål och "Stomboli" vaser 2 st, signerade Riihimäen Lasi O.Y. Aimo Okkolin.

Höjd 13,5-25 cm. Diameter 13 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
140
1 557
148
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (18 bud)
25 aug 2019 19:41
140 EUR
25 aug 2019 19:41
140 EUR
25 aug 2019 19:38
130 EUR
25 aug 2019 19:35
120 EUR
25 aug 2019 19:35
110 EUR
25 aug 2019 19:34
100 EUR
25 aug 2019 19:32
95 EUR
25 aug 2019 19:32
90 EUR
25 aug 2019 19:31
85 EUR
25 aug 2019 19:31
80 EUR
25 aug 2019 19:04
75 EUR
24 aug 2019 13:28
70 EUR
24 aug 2019 13:13
65 EUR
24 aug 2019 8:36
60 EUR
20 aug 2019 19:19
55 EUR
19 aug 2019 20:37
50 EUR
19 aug 2019 20:37
45 EUR
19 aug 2019 11:42
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977