Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, SKÅL, "Serpentin", signerad Riihimäen lasi Oy 68.

Rött och klart slipat glas. ø 17,5 cm, höjd 5 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Kristallslipare Adolf Ekholm.

Klubbat pris
280
3 172
292
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (17 bud)
25 aug 2019 18:56
280 EUR
8
25 aug 2019 18:54
260 EUR
25 aug 2019 18:53
240 EUR
8
24 aug 2019 15:58
220 EUR
21 aug 2019 21:24
200 EUR
21 aug 2019 21:24
191 EUR
21 aug 2019 21:23
181 EUR
21 aug 2019 21:23
171 EUR
20 aug 2019 19:23
161 EUR
19 aug 2019 10:07
151 EUR
19 aug 2019 10:07
150 EUR
17 aug 2019 23:22
140 EUR
17 aug 2019 23:22
130 EUR
17 aug 2019 12:04
120 EUR
17 aug 2019 10:52
80 EUR
16 aug 2019 15:59
60 EUR
16 aug 2019 14:35
50 EUR