1161430
Henry B. Goodwin
(Tyskland, 1878-1931)
Henry b. goodwin, 2 fotogravyrer med badmotiv från stockholms skärgård.

HENRY B. GOODWIN, 2 fotogravyrer med badmotiv från Stockholms skärgård.

Oramade. Gelatinsilverfotografier uppklistrade på papper. Med titlar osv i blyerts på monteringen. Solsidan II, bildyta 17,5 x 11,5 cm. Simning 1914, bildyta 10 x 23,5 cm.

Obetydligt ytslitage. Repor.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Slutpris
2 400
231
273
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
22 jun 2019 22:34
2 400 SEK
22 jun 2019 11:14
2 200 SEK
18 jun 2019 15:38
2 000 SEK
16 jun 2019 11:34
600 SEK
15 jun 2019 21:37
500 SEK