1157827
QUIK (Lin Felton)
(Född 1958)
Quik, blandteknik på papper, signerad och daterad 1997 a tergo.

QUIK, blandteknik på papper, signerad och daterad 1997 a tergo.

Bildyta 59 x 27 cm. Ramad 74 x 42 cm.

Något kantstött ram.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären.
"The Arrow", i samband med Stocktown i Stockholm, kulturhuvudstadsåret, 1998. (Magasinen bakom nuvarande Historiska Museet. Se Malcolm Jacobsons foton från utställning i boken "De kallar oss klottrare").

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst (föräldraledig)
+46 (0)8 12 04 87 05

8 500
789
877
Utropspris
20 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
17 sep 12:51
8 500 SEK
16 sep 16:38
7 000 SEK
14 sep 10:42
3 000 SEK
14 sep 8:04
300 SEK