1164062
Hans Bellmer
(1902-1975)
Hans bellmer, 10 etsningar i två färger, 1966-68, signerade med blyerts.

HANS BELLMER, 10 etsningar i två färger, 1966-68, signerade med blyerts.

"Petit traité de morale". Plåtstorlek 25,5 x 21 cm.

Ej examinerade ur ram.

Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32

Slutpris
14 000
1 299
1 445
Utropspris
18 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
22 sep 14:26
14 000 SEK
21 sep 11:16
7 000 SEK
18 sep 16:00
4 500 SEK
14 sep 13:58
4 000 SEK
14 sep 8:07
300 SEK