1169840
Andy Warhol
(1928-1987)
Andy warhol, serigrafi, 1974, signerad med initialer i blyerts, samt även signerad med blyerts 99/250 a tergo.

ANDY WARHOL, serigrafi, 1974, signerad med initialer i blyerts, samt även signerad med blyerts 99/250 a tergo.

"Flowers (Hand-Colored)". Tryckt av Alexander Hienrici, New York, utgiven av Peter M. Brant, Castelli Graphics and Multiples, Inc. New York. 104 x 69,5 cm.

Bladet vågigt. Handkoloreringen helt bortblekt. Fläckar.

Feldman II.114.

Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32

Slutpris
27 000
2 505
2 787
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
22 sep 18:53
27 000 SEK
9
22 sep 18:52
26 000 SEK
22 sep 18:52
25 000 SEK
9
22 sep 18:52
25 000 SEK
22 sep 18:51
24 000 SEK