1169842
Andy Warhol
(1928-1987)
Andy warhol, serigrafi, 1974, signerad med initialer i blyerts, samt även signerad med blyerts 99/250 a tergo.

ANDY WARHOL, serigrafi, 1974, signerad med initialer i blyerts, samt även signerad med blyerts 99/250 a tergo.

"Flowers (Hand-Colored)". Tryckt av Alexander Hienrici, New York, utgiven av Peter M. Brant, Castelli Graphics and Multiples, Inc. New York. 104 x 69,5 cm.

Bladet vågigt. Handkoloreringen väldigt blekt. Fläckar. Blekt i kanterna efter monteringen.

Feldman II.111.

Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32

Slutpris
31 000
2 876
3 199
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
22 sep 19:27
31 000 SEK
8
22 sep 19:27
30 000 SEK
22 sep 19:27
27 900 SEK
8
22 sep 19:27
26 900 SEK
22 sep 19:06
25 000 SEK