Ljusstakar, ett par, silver, otydliga stämplar, London 1700-tal.

Kannelerade kolonnskaft, med joniska kapitäl, kvadratisk fot och ljushatt med godronnerad kant. Höjd 29,5 cm, vikt c:a 1.200 gram.

Slitage, stämplar med hårt slitage, skaften med små bucklor och små lagningar.

Utropspris
10 000 SEK