Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1139152
FAT, tre (2+1) stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Fat, tre (2+1) stycken, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommande trädgård, förgylld bräm. Diameter 26-28,5 cm.

Större fatet med kantspricka. Ett fat med spricka. Slitage. Mistor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK