SKRIN, silver, icke identifierade stämplar, sannolikt Tyskland 1700-talets förra hälft. Senbarock.

Ovalt, på fyra svängda bladfötter. Bukigt, med dekor av svängda knäckar. Undertill punsad lodangivelse samt ägarmärkning med datering. Längd 15 cm, vikt 380 gram.

Lätt slitage.

Utropspris
8 000 SEK