1169570
MATLÅDA samt SKEDAR, tre stycken, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
MatlÅda samt skedar, tre stycken, porslin. qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått. Med motiv av figurer och blommor. Längd på skedar 20-21,5 cm. Höjd på matlåda 13,5 cm.

Slitage, mistor, glasyrnagg, bränningssprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
350
33
36
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
10 nov 9:23
350 SEK
4 nov 15:14
300 SEK