Prakturna, silver 800/1000. Utländska stämplar 1900-tal. Louis XVI-stil.

På rund fot, parställda hänklar med ansiktsmaskaroner, dekor av border med bladsnitt, palmetter samt pärlstav. Höjd 35,5 cm, vikt 1.815 gram.

Slitage, små bucklor.

Utropspris
6 000 SEK