1172107
TALLRIKAR, 6 st, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Tallrikar, 6 st, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor. Diameter 23 cm.

Slitage, glasyrsprickor, smärre nagg.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Utropspris
4 000 SEK