SERVIS, 64 delar, Flintgods, Villroy och Boch, 1940-1950-tal

18 tallrikar, diameter 24,5 cm.
18 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm.
18 assietter, diameter 16 cm.
5 serveringsfat, längd 23-43 cm
2 st såssnipor, diameter 17 cm.
3 Karotter, varav en med lock och handtag. Diameter 20,5-23 cm.

Nagg. Slitage. Repor.

Kantstött på 2 serveringsfat, 1 såssnipa, 7 Tallrikar, 6 assietter, 2 djupa tallrikar. Spricka/Lagning på 1 Karott och 1 djup tallrik.

Utropspris
2 000 SEK
Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)736 40 94 76