MATSERVIS, "Musselmalet", 48 dlr, Bing och Gröndahl, Copenhagen, Danmark.

Bestående av:
12 mattallrikar
12 djupa mattallrikar
12 förrättstallrikar
2 serveringsskålar
6 serveringsfat
1 såsskål
peppar- och saltkar
1 kanna

Bruksskick. 1 serveringsskål med nagg. 2 förrättstallrikar med nagg.

Utropspris
8 000 SEK