GALLERKORG med FAT, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.

Oval med genombrutna sidor och grenformade hänklar. Målad dekor efter planschverk över den danska floran. Modellnummer 3536, 3537. Fatets längd 27 cm.

Obet slitage.

Utropspris
8 000 SEK