1185064
SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
SkÅl, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Rund med dekor i famille rosefärger av blomkrukor med blomsteruppsättningar i. Diameter 19,5 cm.

Nagg, slitage.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
2 000
188
207
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
3 nov 13:57
2 000 SEK
2 nov 16:23
1 800 SEK
30 okt 22:26
1 600 SEK
28 okt 22:47
1 500 SEK