Viljo Savikurki

(Finland, 1905-1975)
Viljo Savikurki
(Finland, 1905-1975)

VILJO SAVIKURKI, skulptur, patinerad brons.

"Pamppu", längd ca 21 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Konstnärens familj.

Klubbat pris
716
8 112
747
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (16 bud)
14 jul 2019 15:33
716 EUR
14 jul 2019 15:33
700 EUR
14 jul 2019 15:32
696 EUR
14 jul 2019 15:32
676 EUR
14 jul 2019 15:32
656 EUR
14 jul 2019 15:32
636 EUR
14 jul 2019 15:31
521 EUR
14 jul 2019 15:31
501 EUR
14 jul 2019 15:30
480 EUR
14 jul 2019 15:30
460 EUR
13 jul 2019 8:41
440 EUR
13 jul 2019 8:41
420 EUR
12 jul 2019 18:42
400 EUR
11 jul 2019 12:45
380 EUR
6 jul 2019 11:26
250 EUR
5 jul 2019 22:47
100 EUR