Viljo Savikurki

(Finland, 1905-1975)
Viljo Savikurki
(Finland, 1905-1975)

VILJO SAVIKURKI, skulptur, brons, signerad.

"Pohjolas jungfru", höjd 28 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Konstnärs familj.

En större version av skulpturen finns i Lyötynpuisto, Uleåborg.

Klubbat pris
940
10 650
981
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (33 bud)
14 jul 2019 15:10
940 EUR
14 jul 2019 15:10
920 EUR
14 jul 2019 15:09
900 EUR
14 jul 2019 15:09
880 EUR
14 jul 2019 15:09
840 EUR
14 jul 2019 15:09
820 EUR
14 jul 2019 15:09
800 EUR
14 jul 2019 15:09
800 EUR
14 jul 2019 15:08
770 EUR
14 jul 2019 15:08
750 EUR
14 jul 2019 15:08
710 EUR
14 jul 2019 15:08
690 EUR
14 jul 2019 15:05
670 EUR
14 jul 2019 15:05
650 EUR
14 jul 2019 14:58
640 EUR
14 jul 2019 14:50
620 EUR
14 jul 2019 14:50
600 EUR
14 jul 2019 14:50
590 EUR
14 jul 2019 14:15
570 EUR
14 jul 2019 14:15
550 EUR
14 jul 2019 14:05
530 EUR
14 jul 2019 13:51
510 EUR
14 jul 2019 13:06
490 EUR
14 jul 2019 12:50
470 EUR
13 jul 2019 17:30
450 EUR
13 jul 2019 17:30
435 EUR
13 jul 2019 15:09
420 EUR
13 jul 2019 12:26
400 EUR
12 jul 2019 13:26
260 EUR
11 jul 2019 22:51
240 EUR
9 jul 2019 2:22
220 EUR
6 jul 2019 20:35
200 EUR
6 jul 2019 11:45
150 EUR

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

175. Helena Blomqvist, "Rambling in the Rain", 2013.
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
Budhistorik
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
38 000 SEK