Veikko Haukkavaara

(Finland, 1921-2004)
Veikko Haukkavaara
(Finland, 1921-2004)

VEIKKO HAUKKAVAARA, skulptur, metall och trä, signerad och daterad

Fågel, höjd ca. 50 cm + bas 9 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
765
8 667
798
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (10 bud)
14 jul 2019 15:30
765 EUR
14 jul 2019 15:30
745 EUR
14 jul 2019 15:29
724 EUR
14 jul 2019 15:29
704 EUR
14 jul 2019 15:29
500 EUR
14 jul 2019 9:47
470 EUR
8 jul 2019 17:11
450 EUR
8 jul 2019 14:55
380 EUR
5 jul 2019 19:24
350 EUR
5 jul 2019 17:34
300 EUR