BORD. Sydostasien, 1900-tal.

BORD. Sydostasien, 1900-tal.

Massivt trä. Lätt vinklade ben med dubbla tvärslåar. Längd 190 cm, bredd 72 cm, höjd 76 cm.

Slitage. Fläckar. Torrsprickor.

Proveniens

Inköpt på Walles & Walles, Stockholm ca 2006.

Utropspris
5 000 SEK